loader

Zafer Bilgi

Zafer Bilgi

Zafer Bilgi

Biyografisi

Zafer Bilgi, ilköğretim ve liseyi İskenderun’da tamamladıktan sonra, ilk tercihi İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih bölümüne girdi. Lisans eğitiminin ardından İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, yüksek lisans programını tamamladı. Bir süre MEB’e bağlı bir lise de ve özel eğitim kurumlarında tarih öğretmenliği yaptı.
Üniversite hayatı boyunca kültürel ve sosyal etkinlikleri takip eden ve çoğu zaman aktif olarak içerisinde yer alan Bilgi, çıkardığı “Nasıl Fatih Oldu” kitabından sonra, ulusal gazetelere röportajlar verdi ve ulusal televizyon kanalları ve radyolarda canlı yayında alanıyla ilgili paylaşımlarda bulundu.
TRT’ye “Tarih yerinde anlatılır” adıyla özgün bir tarih programı yaptı. Ayrıca TRT programlarında tarih danışmalığı görevini yürüttü. İstanbul semtlerinin ortaya çıkış hikayeleri ile ilgili eseri İETT tarafından basıldı ve projesini İETT uygulamaya koydu.
Başta İstanbul olmak üzere birçok şehirde tarih konferansları yapan ve ulusal sempozyumlarda bildirileri bulunan Zafer Bilgi, Fatih’in yetişme tarzı ve uzmanlık alanlarıyla ile ilgili ülke çapında konferanslar vermektedir. Ayrıca tarihi ve kültürel İstanbul turları yapan Zafer Bilgi, Edirne, Bursa, Bilecik gibi tarihi şehirlerde, özel gruplarla saha gezileri yapmaktadır.
Araştırmacı kimliğiyle, yeni eserler ve projeler hazırlığı içerisinde olan Bilgi, 2003 yılından bu yana eğitimci olarak görevini sürdürmekte olup, şuan köklü bir S.T.K.’da yönetici olarak üniversite öğrencilerine dönük hizmet vermektedir.
Çalışmalarıyla ilgili daha detaylı bilgiye ‘ www.zaferbilgi.com ‘ sayfasından erişebilirsiniz.

Copyright © 2020 SeyrFM Created By Safa Vakfı BİM

Adonis Music R&B