loader

Fatih Kılıçarslan

Fatih Kılıçarslan

Fatih Kılıçarslan

Biyografisi

Ankara Beypazarı ilçesi 1969 doğumlu, Bahçelievler Kocasinan Lisesi ve Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Y.O. sosyal hizmet uzmanı olarak mezun oldu.
Aile danışmanı olarak; 2001yılından 2006 yılları arasında Çare-Der de Aile Rehberlik ekibiyle Türkiye’nin ilk ve tek canlı video bağlantılı Aile Terapisi Klinik Çalışma, Eğitim ve Süper vizyonu Stephan Bray ve İrem Bray ile başladı.

2006 yılından beri Uzman Psikolog Kurt Heillborn aktif olarak süper vizyon çalışmalarını sürdürmektedir.

Abdülkadir Özbek Enstütisü Grup Psikoterapileri Derneği ile psiko drama grup eğitimleri, Prof. Dr. Nossrat Peseschkian Terapi Eğitimi, Odet Neva Eşlerle Grup Psikoterapi Çalışması ve Prof. Dr. Hüsamettin Aslan Sosyal Bilimler Atölyesine katıldı.

Uluslararası Çalışma olarak; InternationalesPsychosozialesZentrum/Frankfurt-Almanya “Psikososyal Danısma Ünitesi/Psikososyal Buluşma Ünitesi/Gündüz Rehabilitasyon Ünitesi/Yoğun Psiko-sosyal Hizmet Ünitesi” gözlem ve uygulamalarında bulunmuştur.

Aile Danışmanı Eğitimcisi olarak; Newport Üniversitesi Yüksek Lisans, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Aile Danışmanlığı programlarında eğitimci ve süpervizör olarak görev almıştır.

Aile Terapileri Üzerine Makaleleri; “Aile Tedavileri ve Madde Bağımlısı Ergen Aile Terapisi Olgu Sunum”, Bağımlılık Dergisi; Cilt;4,2007

“Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesinde Aile Terapisinin Rolü” Nişantaşı Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi Cilt:1 Sayı:1 Sayfa;109-128, 2013

Aile Şura Üyelikleri; V. AİLE ŞURASI( 5- 6- 7 Kasım Anakara, 2008)

Aile Rehberlik, Danışmanlık, Terapi Komisyonu Şura Üyeliği,

VI. Aile Şurası(14-16 Mayıs Ankara, 2014) Aile Eğitimleri ve Danışmanlığı Komisyonu Şura Üyeliği

Yayınlanan Kitapları; Çocuğumu Nasıl Eğitmeliyim ile Çocuk ve Aile Sorunları Terapi ile Tedavisi, Nobel Yayıncılık tarafından 2. Baskı 2010 yılında olarak yayınlanmıştır.

Copyright © 2020 SeyrFM Created By Safa Vakfı BİM

Adonis Music R&B